ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7063523
*
nr 706 3523
Spegel
betsad, höjd: 119
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 19:22:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 11:30:51
1
100 kr
31/7 17:52:22
2
250 kr
1/8 13:54:21
3
300 kr
1/8 16:13:52
2
400 kr
1/8 18:17:55
1
400 kr
1/8 18:54:18
1
500 kr
1/8 19:01:31
2
500 kr
1/8 19:04:35
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: betsad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 706 3523
Spegel
betsad, höjd: 119
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 11:30:51 | 1 | 100 kr |
31/7 17:52:22 | 2 | 250 kr |
1/8 13:54:21 | 3 | 300 kr |
1/8 16:13:52 | 2 | 400 kr |
1/8 18:17:55 | 1 | 400 kr |
1/8 18:54:18 | 1 | 500 kr |
1/8 19:01:31 | 2 | 500 kr |
1/8 19:04:35 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: betsad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27